مشروح نشست اصلاح طلبان کهگیلویه و بویراحمددریاسوج

 

eslahtalaban-31

نشست اصلاح طلبان کهگیلویه و بویراحمد ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۵ اردیبهشت ماه درمحل سالن ترویج  در شهر یاسوج برگزار شد.در این مراسم سخنرانانی از اقصی نقاط استان در خصوص مطالبات خود و مردم از دولت و همچنین راه کارهای انسجام بخش برای انتخابات سال ۹۴مجلس به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند که در ادامه مشروح آنها ارائه می گردد.

به گزارش آبشارنیوز، در ابتدای مراسم فرزاد باقر زاده از به نمایندگی از اصلاح طلبان شهرستان چرام با ارائه دیدگاه ها و مطالبات مردم این خطه از دولت تدبیر و امید پرداخت.

باقرزاده گفت: از جمله مطالبات مهم ما تلاش در جهت گشایش هسته ای، توجه به حقوق زنان، کنترل تورم و توجه به اقتصاد ایران می باشد.

وی بیان کرد: باید بین اصلاحطلبان واقعی و آنهایی که فقط مدعی آنند مرزبندی صورت پذیرد، اصلاح طلب واقعی در هر شرایطی بر اندیشه خود مصمم است و افرادی که خود را به اصلاحات میچسپانند و با تغییر شرایط دیدگاه خود را عوض می کنند فقط به دنبال منفعت خود هستند در حالیکه اصلاح طلب واقعی قانون و حقوق حقه مردم را صدر کارهای خود میبیند.

20150515_163609

وی از عملکرد ضعیف مسئولان استانی به خصوص در بکارگیری افرادی که صرفاً ادعای تعلق به دولت تدبیر و امید را داشتند و تا کنون عملکردشان خلاف ادعاهایشان را ثابت کرده انتقاد و خاطرنشان کرد: متاسفانه مدیرانی که خود را متعلق به دولت تدبیر و امید می دانند و باید عامل اتفاق باشند گاهی موجبات افتراق شده اند و خود اصلاح طلبان نیزباید انسجام و وحدت را سرلوحه کار خود داشته باشند.

در ادامه خسروی به نمایندگی از اصلاح طلبان لنده به ارائه دیدگاه ها و مطالبات اطلاح طلبان این شهرستان پرداخت و گفت: خوشحالیم که دو سالی است پس از دوره ای نسبتا طولانی نسیم اصلاحات در شهرستان تازه تأسیس لنده وزیدن گرفته است.

وی با اشاره به حمایت همگانی اصلاح طلبان این شهرستان از دولت تدبیر و امید گفت: از دولت روحانی انتظار می رود در تحقق وعده هایش به خصوص در نصب مدیران منصوب به دولت اعتدال تلاش و جدیت و حساسیت بیشتری به خصوص در استان کهگیلویه و بویراحمد از خود نشان دهد.

خسروی گفت: متاسفانه در استان ما نشان کمی از تدبیرهای دولت امید به چشم میخورد و در عمده ادارات استان به خصوص استانداری نشانی از بکارگیری مدیران تدبیر و امید به چشم نمیخورد و نباید امید داشت اصول مدنظر اصلاحاتی در استان به منصه ظهور برسد.این نماینده اصلاحات لنده ادامه داد: متاسفانه از دیگر معضلات ما نداشتن نیروی کارآمد در وزارت کشور و حرف شنویی مطلق مسئولان استانی از نمایندگان می باشد.

نماینده اصلاح‌طلبان شهرستان بهمئی گفت: رفتار مجموعه استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اصلاح‌طلبان بد است.

خردمند نماینده اصلاح‌طلبان شهرستان بهمئی در نشست مشورتی اصلاح‌طلبان استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور سید باقر موسوی‌جهان‌اباد نماینده دوره پنجم و ششم مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: کمتر کسی از اصلاح‌طلبان است که در انتخابات ریاست جمهوری از این دولت حمایت نکرده باشد، خواسته‌های اصلاح‌طلبان معقولی دارند، کناره‌گیری عارف به خاطر مسألت نظام جمهوری اسلامی ایران بود و دولت تدبیر و امید باید بداند لازمه تدبیر، تغییر است.

خردمند هدف این جلسه را نقد وزارت کشور و دولت تدبیر و امید دانست و با اشاره به سفرهای موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان بهمئی، گفت: رئیس دفتر استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ما گفت گوهر خودتان را به سنگ نزنید،آقا مگر شما سنگ هستید که من گوهرم را با شما بسنجم، در استانداری کهگیلویه و بویراحمد با ما که هم مطالبه‌ای جزء اهداف سیاسی و احزاب نداشتیم، خوب رفتار نکردند.

نماینده اصلاح‌طلبان شهرستان بهمئی بیان کرد: در سفر استاندار کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان بهمئی اجازه دیدار اصلاح‌طلبان را با او ندادند.

وی با اشاره به تغییرات نیروهای انسانی، افزود: تغییرات در استانداری کهگیلویه و بویراحمد نشان می‌دهد که اطلاعات کمتری از اصلاح‌طلبان دارند و یا مشاورهای آن کس دیگری است.

خردمند خاطرنشان کرد: مسئولان دولتی در استان کهگیلویه و بویراحمد به دنبال وفاق هستند یا نفاق.

eslahtalaban-18

مسئول شاخه بانوان خط امام کهگیلویه و بویراحمد:سید باقر محور اتحاد اصلاح‌طلبان استان است

مسئول شاخه بانوان مجمع نیروهای خط امام در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سید باقر موسوی‌جهان‌اباد محور اتحاد اصلاح‌طلبان استان است.

محبوبه آذرگشسب مسئول شاخه بانوان مجمع نیروهای خط امام در استان کهگیلویه و بویراحمد، عصر امروز در نشست مشورتی اصلاح‌طلبان استان  که با حضور جمع زیادی از اصلاح‌طلبان برگزار شد، اظهار کرد:  حضور کم‌رنگ زنان امروز در میان مقامات کشوری و هیئت دولت و مجلس شورای اسلامی مشهود و قابل انکار نیست.AZAR

مسئول شاخه بانوان مجمع نیروهای خط امام در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: نبود توازن جنسی از مشکلات و نگاه‌های ناسالم جنسی مردان به زنان دلیلی برای کمرنگ زنان در حوزه سیاسی و مدیریتی جامعه است.

آذرگشسب تصریح کرد: تا زنان خود را به عنوان جنس قوی و برابر با مردان باور نکنیم جامعه توسعه یافته از زنان نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه از مهمترین صعف‌های سیاسی خود رأی است، گفت: خاتمی نماد اتحاد خرداد ۷۶ است و در استان کهگیلویه و بویراحمد ما شرایطی که حضور احزاب کمرنگ است نیاز به اتحاد اصلا‌ح‌طلبان است، سید باقر موسوی‌جهان‌آباد نقش خاتمی در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان‌های بویراحمد و دنا را دارد.

این فعال سیاسی  زن تصریح کرد: بزرگان اصلاحات در کشور و در شهرستان‌های بویراحمد و دنا باید با اتحاد اصلاحات را حفظ کنند و به امید اینکه اصلاح‌طلبان در کشور با محوریت خاتمی و در شهرستان‌های بویراحمد و دنا و استان کهگیلویه و بویراحمد با محوریت سید باقر موسوی‌جهان‌آباد اتحاد داشته باشند.

میرعلی خواجوی سخنران بعدی بود که به نمایندگی از اصلاح طلبان شهرستان گچساران به ارائه دیدگاه های خود پرداخت.

خواجوی ضمن تبریک عید مبعث و سخنانی از پرچمدار اصلاحات استان بیان کرد: مهم ترین خواسته ها از روحانی عمل به قانون اساسی و وعده هایی انتخاباتی است که به مردم داده شده است.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبی ویژگی هایی از قبیل اندیشه و گفتار در شان این تفکر، همخوانی گفتار و کردار در چارچوب کار تشکیلانی را دارد بیان کرد: اصلاح طلبی در قانون به رسمت شناخته شده و وجهه قانونی دارد و اصلا طلب واقعی در مسیر قانون حرکت کرده و در صدد رفع معضلات پیش روی نظام می باشد.

خواجوی گفت: در اصل هشتم قانون اساسی مواردی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر آورده شده و انتقاد مردم از دولتمردان و مدیران هم به نوعی در این قاعده میگنجد که باید به عنوان حقوق حقه مردم مورد توجه باشد و در واقع در نظر نگرفتن حق نقد و نقادی در جامعه پایمال کردن قانون اساسی است.

نماینده اصلاح طلبان گچساران با بیان اینکه برخی صداها در جامعه بر خلاف نظر و اعتقاد مردم است عنوان کرد: خواسته ما از دولت روحانی عمل به تعهداتی است که در شعارهای انتخاباتی مطرح شده، تعهد و التزام به قانون اساسی و انجام شایسته آن و کمک دررفع مشکلات معیشتی و است و البته در این مسیر هم همکاری دولت و هم افرادی که در بدنه دولت نیستند ولی اثرگذاری دارند مورد نیاز می باشد.

خواجوی در پایان خواست خود و هم قطارانش را خواست مردم دانست و گفت وعده های داده شده در دولت به خصوص در قبال سیاسیون باید جامه عمل به خود بپوشاند.

 

eslahtalaban-410

نماینده اسبق مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای انتخابات اصلاح‌طلبان کهگیلویه و بویراحمد در استان تشکیل شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه به جریان دیگری که در مقابل اصلاح‌طلبان هستند، اشاره کرد و گفت: آنها واپسگرانی هستند که از وضع موجود راضی نیستند و می‌خواهند به گذشته‌ای برگردند که به قول خودشان وضع بهتر بوده است، هر چه این گروه جان بگیرند در واقع فضا را به سمتی جریانی که مقابل اصلا‌ح‌طلبان هستند، می‌برند به نام جریان انقلاب‌گری  که می‌گویند همه چیز را انقلاب کرد. هر چه فشار جریان محافظه‌کار و واپس‌گرایی بیشتر شود و سد کنند راه اصلاح‌طلبی را، زمینه را برای جریان تندروی انقلاب‌گری فراهم می‌کنند.
موسوی‌جهان‌آباد ادامه داد: دوستان عزیز، جریان اصولگرایان هیچ کینه‌ای از شما نداریم و حق طبیعی شما این است که بیاید و حرف‌هایتان را با مردم بزنید و اگر مردم هم پذیرفتند، ما هم سمعاً و طاعتاً، بنابراین انسان دوراندیش و با تدبیربه هیچ‌وجه امروز را نمی‌بیند و آینده را هم می‌بیند.
وی گفت: عقل و خرد حکم می‌کند در چارچوب منطقه‌ای و اصلاح‌طلبان جامعه را به سمت توسعه و تکامل پیش ببریم.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب به انتخابات امسال و وضعیت دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: امسال دولت در آستانه برگزار انتخابات بسیار سرنوشت سازی است و مجلس کانون قدرت اراده ملت در آنجا شکل می‌گیرد و مهمترین رکن جامعه است و انتخابات مجلس خبرگان است و همینطور دولت امسال را سال انتخابات معرفی کرده است.
موسوی‌جهان‌اباد گفت: ما به دنبال خارج کردن رقیب‌مان(اصولگرایان) به هر قیمتی نیستم، دولت با طرح سیاست‌های تدبیر و امید و شعارهای خود بخشی از مردم جامعه را امیدوار کردند که مطالبات آنها تحقق پیدا خواهند کرد.
وی افزود: مردم نگران سیاست‌های خارجی بودند که دولت با مطرح کردن بحث تنش‌زدایی امروز دارند سیاست‌های خارجی را دنبال می‌کنند و امیدواریم مذاکرات به گونه‌ای که حافظ منافع ملی کشورمان باشد به یک نتیجه مطلوب برسد ولی نه به هر قیمتی.
وی با بیان اینکه مطالبات اجتماعی و سیاسی بخش دیگری از مطالبات مردم بود، خاطرنشان کرد: دولت نوید داد فضای جامعه را از فضای سیاسی و اجتماعی محدود به سمت یک فضای باز سیاسی خارج کند. تا چقدر دولت می‌تواند در انتخابات زمینه را برای برگزاری یک فضای باز سیاسی ببرد و این از مطالبات مردم است. در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و بخش زنان نیز شعارهای داده شد که باید ببینیم دولت چقدر به آن شعارها پایبند است.

موسوی‌جهان‌اباد با بیان اینکه حضور زنان در جامعه امری ضروری است و به طوریکه در کشور افغانستان زنان بیشتری نسبت به ایران در مجلس حضور دارند، افزود: دانشجویان موتور متحرکه جامعه هستند و هر چند کشور به آنها فرصت بدهند یقیناً شکوفایی در جامعه و امید به آینده بیشتر خواهد بود.
وی به شعارهای دولت در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: من از حضور جوانان بیکار تحصیل کرده خیلی شرمنده‌ام و این چشم‌انداز روشن و امیدوار کننده نیست. امروز با هزار بدبختی جوانان به دنبال تحصیل می‌رود و از طرفی آنها بیکار می‌ماند و این روند، روند خوبی نیست. دولت باید در این زمینه فکری بکند.
نماینده دوره‌های پنجم و ششم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: فرصت‌های در دولت‌ اصلاحات وجود داشته است که بی‌توجهی به آن فرصت‌ها سرخوردگی در سطح جامعه ایجاد کرد. حرف‌های قشنگ تا زمانی تاثیرگذار هستند و جاهای بود که ما نتوانستیم جوابگو و پاسخگو مطالبات دانشجویان، فرهنگیان و سایر اقشار مختلف باشیم. البته به قول آقای خاتمی ما هر سال با یک بحران روبرو بودیم و کارشکنی رقب‌ها هم نیز بود.
موسوی‌جهان‌آباد گفت: دولت تدبیر و امید اگر می‌خواهد شعارهایش را پیش‌ ببرد از آن فرصت‌ها و تجربیات گذشته درس بگیرد. امسال سال انتخابات است، مجلس همسو با دولت نیست. امروز دولت می‌گوید، مجلس من را همراهی نمی‌کند و اگر دولت مجلس همسو می‌خواهد، البته نه اینکه دولت اعمال نفوذ و اعمال خلاف کند و مجلس دولتی درست کند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب امسال را سال همدلی و همزبانی اعلام کرده است و این همزبانی و همدلی زمانی محقق شود که رأی مردم به حساب بیاید و پشت درب‌های بسته برای مردم تصمیم نگیرند، بنابراین همه باید تلاش کنیم بویژه در این زمان که تهدیدهای منطقه‌ای پشت سرمان است، بیش از هر زمان دیگر نیاز به وحدت، همدلی و انسجام در کشور داریم.
موسوی گفت: اگر هر روز یک عده‌ای کوته‌فکر دامن بزنند به اختلافات و افراطی‌گری، نتیجه عکس در جامعه حاکم می شود، بنابراین باید عقلانی برخورد کنند و دستگاه‌های نظارتی و امنیتی و اطلاعاتی واقعاً عواملی که ممکن است که این وحدت جامعه را آسیب بزنند و خدشه‌ای وارد کند، پیشگیری کنند. رضایتمندی مردمی مهمترین کانون قدرت هر حکومتی است.
نماینده دوره‌های پنجم و ششم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: هر جریانی که بخواهد مردم را نادیده بگیرند و یا با رفتارهای ناپخته و نسنجیده بخواهد، اختلاف و تفرقه در بین مردم ایجاد کند آن است که وحدت جامعه را به چالش می‌کشاند. همه مردم کشور را دوست دارند و مردم به دنبال پیشرفت جامعه هستند و نباید از مردم بترسیم. اگر من دلبسته به میز بودم باید بترسم که مردم به من رأی ندهند. مردم حق دارند که بگویند ما اینجا باشیم یا نباشیم.
وی افزود: اگر ما این را بپذیریم دیگر ترسی از مردم نداریم، مگر مردم با تمام وجودشان از این مملکت حفاظت نکردند. مردم زمانی داوطلبانه از کشورشان محافظت کردند و الان هم کشورشان را متعلق به این حزب و گروه نمی‌دانند.
موسوی بیان کرد: مردم آماده هر فداکاری هستند ولی به شرط اینکه در کشور خودشان غریبه نباشند و کسانی پشت درب‌های بسته برای آنها تصمیم نگیرند. اگر دنبال همدلی هستیم باید باید نظرات و دیدگاه‌ها مردم را بپذیریم. و این مسائل نشاط و شادابی را در جامعه ایجاد می‌کند و
وی افزود: و فضا را باید بگونه‌ای فراهم کنند که این اطمینان در بین مردم برای یک رقابت سالم و قانومند ایجاد شود.
موسوی‌جهان آباد در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه مهر و فرهنگ پایه کار ایرانی است، گفت: دوستان اصلاح‌طلب در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد هیچ کدام از ما بدون عیب و نقص نیستیم و آن چیزی که ما را به هم نزدیک می‌کند همدلی و همزبانی است، و باید به مردم بگویم هم خودمان و هم کشورمان را دوست داشته باشیم و این رقابت در حد من و مای خیلی وحشتناک است و ما تا از این مرز خودخواهی نگذشته باشیم و دیگران و همنوعان را از دل دوست نداشته باشیم و عشق و محبت و نوعدوستی را سرلوحه کار قرار ندهیم، هیچ چیزی درست نمی‌شود.
وی افزود: در جمع اصلاح‌طلبان نباید سیاسی‌کاری کنیم، علیه همدیگر حرکت‌های تخریبی داشته باشیم. گروه‌های سیاسی که در این جریان‌ها قرار می گیرند یعنی آماده پیشرفت جامعه هستند نه اینکه در تشکل‌ها قرار می‌گیریم که بعداً پست بگیریم. نه این درست نیست.
این فعال سیاسی گفت: باید سیاست وحدت و همدلی را انتخاب کنیم. شورای هماهنگ کمیته انتخابات در استان بوجود بیاید و همه شخصیت‌ها فعالین سیاسی اصلاح‌طلب دور هم جمع شوند و یک شورای انتخاباتی تشکیل شود.

سید رضا عسکری سخنران دعوت شده دیگر این نشست بود که ضمن تبریک عید مبعث گفت: جریان اصلاحات یک تفکر در مسیر قانون و مصلحت جامعه است که بانیان آن تاکنون هزینه های زیادی را متحمل شده اند و اعتقاد قلبی به این جریان آنها را مصمم نگه داشته اظت.

عسکری با بیان اینکه اصلاحات و اصولگرا هر دو برادر هستند و حرکت در مسیر پیشرفت نیازمند تعامل هردوی آنهاست عنوان کرد: دیگر زمان خشونت و نامهربانی نیست و انتظار می رود همه با نگاه علاقه و برادرانه به هم به مساله پیشرفت و توسعه بپردازند.

وی گفت از دولت انتظارمیرود در خصوص وعده های داده شده به خصوص در زدودن سایه های امنیتی در کشور اقدام بهتر و چشم گیر تری را به انجام برساند.

عسکری تیم مذاکره کننده هسته ای را مورد حمایت همه دانست و گفت باسد روند مذاکرات با در نظر گرفتن مصلحت کشور با قدرت ادامه پیدا کند.

وی گفت هرچند انتخاب استاندار با پایه های دولت تدبیر و امید همخوانی ندارد بیان کرد: در استان در خصوص کارهای عمرانی باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

عسکری از دخالت بیش ازحد نمایندگان در تصمیمات استانی و مدیرانی که اصلح نیستند بعنوان موانعی در راه پیشرفت استان یاد کرد.

وی با بیان اینکه تلاش دولت باید در اشتغالزایی باشد افزود: عزل و نصب هایی که در استان با مجوز نمایندگان است متناقض با قانون و برخلاف تدبیر دولت روحانی لست.

رضا عسکری مجلس فعلی را مخالف با دولت انتخابی مردم دانست و گفت: حفظ این مجلس بر خلاف منافع ملی است و باید در دوره جدید با رای قاطع آنرا عوض کرد و برای این مهم نیاز است انتخابات با توجه به خواست مردم و قانونی باشد.

/ 0 نظر / 60 بازدید