تاجگردون: بالا من را می خواهد نه دیگری را

غلامرضا تاجگردون: امسال بالا من را می خواهد!!؟

سخنان حاج غلامرضا تاج گردون در گچساران - عرض سلام و ادب دارم خدمت عزیزان حاضر در این نشست پرشور، سروران ارجمند ، بزرگواران ، جوانان عزیز و بالاخص بانوان محترم که من هم به سهم خودم عذر   می خواهم که فضای مناسب برای حضور این عزیزان در جمع نیست.

قاعدتاً هدف بر بیان طولانی کلام نیست که بخواهم زیاد سخن بگویم، ولی چون نشست هست و به حکم ادب چند دقیقه ای را مزاحم می شوم و بعد هم شما را به خدای بزرگ می سپارم.

سروران عزیز ، حضور مردم به عنوان کسانی که اساس نظام جمهوری اسلامی بر آن استوار هست شاکله نظام ما را تعریف می کند. حضوری مسئولانه و جدی، حضوری که امام راحلمان و مقام معظم رهبری مشارکت حداکثری آنان را اصل نظام می دانند. هر رایی که هر ایرانی به صندوق رای می اندازد تیری است بر قلب دشمن.  همگی ما گرد هم آمده ایم  به عنوان سربازان بی ادعای ایران اسلامی که بتوانیم با رای خودمان صیانت از حقوق خودمان را در نظاممان پایدار کنیم. آنانی که دوست ندارند ما باشیم ؛ آنانی که دوست ندارند حضور پر رنگ ما در روز 12 اسفند ماه را پای صندوقهای رای ببینند ؛ مردم ایران ، مردم شریف این خطه، آنانی که دلشان برای ایران می تپد  و ایران را چون خود دوست دارند ، هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی اثر هجومی خودشان را به دست بیگانگان نخواهند سپرد. ما آمده ایم که بگوییم هستیم و به پای این هستی خود آنچنان خواهیم ایستاد که دشمنان ما، چه آنان که بیرونند و چه آنان که در هر طیف و لباسی می خواهند سست کنند پاهای ما را برای عدم حضور، بدانند که ما ایستاده ایم و تا آخر می مانیم.

دوستان، حضور دو نوع است: حضور مسئولانه و جدی  و حضور غیر مسئولانه. حضوری که ما طالب آن هستیم حضوری است مسئولانه، حضور مسئولانه حضوری است با فکر، با تدبر، با تعقل و آن است که براساس خرد انتخاب نمائیم و پای صندوقهای رای برویم. ترویج کنیم آنچه که حق است، انتخاب کنیم آنچه که اصلح است، برگزینیم آنچه که به مصلحت ماست و راهی رویم آنچه که خیر ماست. وگرنه اینکه بدون نگاه به آینده، نگاه به سرنوشت خود و فرزندانمان هر کسی می تواند رای به صندوق بیندازد. اما زمانی رای شما اثر گذار است که عقل و خرد و تدبیر و حاکمیت عقل برآن استوار باشد و آینده خود را بر آن بنهید. دوستان ، آینده ما و فرزندانمان از صندوقهای رای سراسر کشور بیرون می آید. کم ارزش نیست برگه سفید رای شما. بگذارید که خرسند باشید از انتخابتان، بگذارید که ما اگر به مجلس می رویم  مطمئن باشیم که مردم به ما رای پاک داده اند. بگذارید وقتی که بر کرسی وکالت شما می نشینیم، بدانیم و مفتخر این باشیم که رای پاکی که براساس خرد و تدبیر است ما را انتخاب کرده. اگر این باشد شما و فرزندانتان، جوانان عزیز، سربلند خواهید بود و از فردای خود شرمنده نخواهید بود.

از شادی مردم هم نترسید، این را به دوستانی می گویم که تمایل ندارند مردم حضورشان جدی و حداکثری  باشد. ما مکلف هستیم به اجرای قوانین و مقررات، همه هم این را می دانند، در قاعده نظام و قانون و مقررات گام بر می داریم؛ ولی بدانند سیستم و حکومتی که مشارکت حداکثری را می خواهد، باید تن به شادی مردمش هم بدهد. مردم ما همیشه که نباید اخمو باشند؛ اگر می خواهیم جوان را بیاوریم در صحنه و به آینده اش امیدوار باشد، رای بدهد تا تیری بزند بر قلب دشمن، باید اجازه شاد بودن را هم در این جامعه به این جوان بدهیم. بدین لحاظ من ضمن تشکر از عزیزان و توصیه به رعایت قوانین و مقررات خدمت دوستان عزیز، به مسئولین محترم شهر هم یادآور می شوم که عزیزان، حال که ما آمده ایم ، حال که همه ما آمده ایم تا تنوری را داغ کنیم، تنوری را گرم کنیم، ما آمده ایم تنور را برای مردم، نظام و ارزشهای خودمان داغ کنیم، نه برای کسی که بخواهد بگوید که این سیستم فقط من را می خواهد.

بدین لحاظ دوستان محترم، عزیزان، مسئولین محترم، من خواهش می کنم به احترام آرای مردم و حضور مردم و حضور پر شوری که بواسطه این جمع صورت پذیرفته، اجازه بدهید دست خناثان و آنانی که سست می کنند پای مردم را برای حضور در پای صندوقهای رای، بشکنیم و بگوییم خدا با ماست. آنانی که می گویند بالا ما را می خواهند خدمتشان عرض کنم عزیزان، مردم عزیز، امسال بالا من را می خواهد. ولی عزیزان بالایی که ما می گوییم خداست. یدالله فوق ایدیهم  ( دست خدا بالای همه دستها است ). آنان دست بنده خدا را دارند و ما خدا را داریم و مطمئن باشید دست خدا بالای همه دستها است و سست نشوید بر اراده و راهی که برگزیدید.

دوستان عزیز ، به عنوان یک گچسارانی اعتقاد جدی دارم، اگر این اعتقاد را نداشتم به این راه نمی آمدم، اعتقاد دارم در شهر ما و دیار ما، در استان ما خرد و مدیریت عقلی بر رفتار ما، مدیران ما، جامعه ما،  آنانی که ما را راهبری می کنند حاکم نیست. قوم طلبی، مدیریت پیچیده سنتی عقب مانده موجب عقب نگه داشتن ما و فرزندانمان شده. این راهی است که نه من، تک تک جوانان و تحصیلکرده ها، نخبگان گچسارانی باید بروند تا حلقه های پوسیده و پیچیده فقر اقتصادی و فقر فرهنگی بر پاهایمان را از هم بگسلیم. اگر این اتفاق بیفتد راهی که رفته ایم میمون است و پر افتخار.

بدین لحاظ من به عنوان فرزند شما، به عنوان یک گچسارانی این تعهد را به مردم شریف گچساران و باشت عرض می کنم نمی خواهم بگویم انسان مغرور و با تکبری هستم ولی این را عرض می کنم به عنوان یک گچسارانی این قول را به مردم گچساران و باشت عرض می کنم که اگر وکیل مردم شوم، اگر پرچم خادمی بی منت و پاک مردم گچساران را در دست بگیرم، قول می دهم که اگر جایی اسم تاجگردون را شنیدند همترازش گچساران را بشناسند و اگر گچساران را بگویند اسم تاجگردون را به یاد آورند.

این که می گویم نه بواسطه کبر و غرور خودم است، این را می گویم بخاطر حضور پر شأن و پر رنگ مردم گچساران، افتخاری است که خاک پای مردم عزیز گچساران باشم. دوستان، به عنوان یک گچسارانی، به عنوان بچه گچساران و باشت، به عنوان کسی که اگر چه هر خداوند به آدم  می دهد نعمت است و انسان هیچ گاه نباید نعمت و برکت خدا را فراموش کند؛ ولی به عنوان یک گچسارانی عرض می کنم درد می کشم وقتی که می بینم کسی به من می گوید که این پسرم فوق لیسانسه، دستهای پینه بسته او را ببینید که دارد کارگری می کند. این حق ما نیست. درد می کشیم که در سایه قبور شهدای روستای دیل، جوانان بیکارروستای دیل به صف نشسته اند. این درد است، این درد است که سرتاسر شهر ما اینچنین خفته،  درد دیده، زنان سر به زیر و جوانان آه و ناله به درگه هر کسی می روند برای تکه ای نان.

در ایران ما بار مردم بر دوش نفت است، نفت کمر خم کرده است بر اثر این فشار؛ وای بر ما که در شهر ما بار نفت ما بر دوش مردم است. من به عنوان یک فرد اقتصادی، به عنوان یک کارشناس اقتصادی، این را عرض می کنم که کمر نفت کشور بواسطه هزینه های سنگین دولت شکسته شده است. به عنوان یک اقتصادی می گویم ؛ ولی این وضعی که من در گچساران خودم میبینم کمر مردم بواسطه آن شکسته، گلوی مردم بواسطه آن پاره شده، این درد است؛ باید کاری کرد؛ کار اول حضور است؛ کار اول حضور حداکثری است؛ حضور پر رنگ و مستمر و پایدار شما، مشارکت حداکثری شما به منزله پیروزی شماست. بارها گفته ام حضور حداقلی شما که بسیاری از دوستان درون همین شهر طالب آن هستند به منزله حاکمیت فکر حداقل بر اکثریت جامعه است؛ نگذارید اقلیت بر شما حاکم شود.

پس لذا عزیزان اول بطور حداکثر مشارکت کنید و مطمئن باشید که پیروز هستید. به فتنه ها و حرف ها و حدیث هایی که در مورد حقیر زده می شود توجه نکنید. هرچه در چنته داشتند رو کردند؛ هرچه خواستند گفتند؛ هر چاره ای داشتند زدند؛ خوب و بد، هر چه خواستند به من سراپا تقصیر گفتند؛ من را ضد انقلاب خواندند؛ اختلاس گر خواندند؛ اصولگرا خواندند؛ اصلاح طلب خواندند؛ بد خواندند؛ نابلد خواندند؛ همه چیز گفتن ؛ دیدید که آمدیم؛ بواسطه حضورمان به تمام دنیا نشان دادیم که ما مملکتمان، دینمان و نظاممان را دوست داریم و پای آن می ایستیم. انقلاب ما چیزی نیست که به واسطه چیزهای بی ارزش بدست آمده باشد؛ ما پای این نظام خون داده ایم و آن را به هیچ چیزی هم نمی فروشیم؛ عقل و خرد و فکرمان را هم به بازار مکاره نخریدیم که درهر بازاری بفروشیمش؛ عقل و فکرمان را هم داریم؛ شهرمان، دیارمان و وطنمان را دوست داریم و پای آن جان می دهیم؛ با همه اینها جلو آمده ایم؛ تمام عقل و تدبیرمان، دانش، تخصص و ارتباطاتمان را برای  ایران اسلامی، استانمان و مردم شریف گچساران و باشت  به جای خواهیم گذاشت؛ به همین منظور عزیزان به این فتنه ها گوش ندهید؛ هرچه بگویند توجه نکنید؛ از این به بعد تا روز انتخابات ده ها حرف دیگر خواهند زد؛ محکم بایستید؛ در ابتدای عرایضم عرض کردم تا به انتها بمانید؛ قانون را رعایت کنید؛ می خواهند شما، شما به پای صندوقهای رای نیایید؛ بیایید و آنها را با حضورتان مایوس کنید؛ انشااله حرفهای اصلی را در نطق انتخاباتی در هر جایی که مسئولین محترم و هر روزی که تشخیص دادند بیان خواهم کرد؛ می گویند فایده ندارد؛ رای بدهید هم فایده ندارد؛ اینها حرف میزنند؛ وظیفه دولت، فرمانداری، وزارت کشور و شورای محترم نگهبان صیانت از آراء و حقوق ملت است و بنده اعتقاد دارم این اسامی که عرض کردم پای صیانت از آرای مردم می ایستند؛ مردم ما تحمل این حرفها را ندارند و مطمئن باشید رایی که به صندوقهای رای خواهند ریخت، خوانده خواهد شد. آنانی که این حرفها را می زنند دلشان برای شما و نظام و مملکت نمی سوزد؛ دلشان برای این می سوزد که خودشان نمی توانند بروند بر کرسی صدر بشینند.

در پایان، از خداوند متعال می خواهم که خداوندا آن راهی را که به صلاح ماست، آن راهی را که به صلاح مملکت ماست، به صلاح شهر ماست، به صلاح دیار ماست، پیش پای این ملت بگذارد و این ملت انشااله سربلند باشد؛ خداوندا در سایه آقا امام زمان و عنایت مقام معظم رهبری این ملت را سربلند بدار . والسلام علیکم.

 

 

/ 0 نظر / 20 بازدید