تاج گردون درگچساران: اصلاح طلبان به روز باشند، نباید با خاطره ها زندگی کنند


گزارش تصویری نشست  حزب مردم سالاری استان کهگیلویه وبویراحمد+عکس

غلامرضا تاجگردون نماینده اصلاح طلب گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در همایش حزب مردمسالاری در گچساران گفت:اصلاح طلبی یک شخص نیست حتی خاتمی، بلکه یک حرکت است. نگرش و آینده نگری، شعار اصلاح طلبی است .

به گزارش آبشار نیوز  متن سخنان تا جگردون که به دفعات با تشویق ودست زدنهای حاضران در سالن مواجه شد بدین شرح است:

IMG_4032

ا درود به روح پر فتوح امام خمینی (ره) پیر و مراد ما که نفس گرمش ایران را پاینده کرد. درود به روح شهدای انقلاب اسلامی
ایام مزین به روز شورا که از افتخارات دولت اصلاحات است. اصل فضای حضور ما از میزبان تا می‌ه‌مان به نیت مشترکی است با دیدگاهی متفاوت.
در جامعه ما این نشست‌ها یک گیر اساسی دارد که نمودش را در این نشست دیدید ایجاد انحراف، به واسطه زور و زر و ثروت. نداشتن آن چیز که مولای متقیان از آن می‌ترسید، ریا وتزویر. ریشه حل مسا ئل چه در علم و تجربه در وجود نهادهای مردمی واحزاب هستند که موجب ترقی و رهایی از مشکلات است.

نکته سخنان دکتر کواکبیان: بحث انتخابات استانی است، اگر اعتقاد به جمع آراء مردمی داریم، باید به آن رای دهیم. برای این مبحث دو گروه مخالف بودند که اصلاحطلبان واصولگرایان عاقل به آن رای دادند.
دلیل عدم پاسخگویی به خواسته‌های مردم، نبود احزاب است و عدم تطبیق مجلس و عدم پاسخگویی صحیح همه از نبود احزاب شکل می‌گیرد. فرهنگیان ومعضل احقاق حقشان را چه کسی پاسخگوست: دولت؟ ملت؟ کارگزار؟ نماینده؟
این‌ها نگاهی است که به اشتباه رخ داده است. با حذف همدیگر، مسیر درستی انتخاب نمی‌کنیم، شک نکنید ما اصلاح طلبان موجب پدیدهٔ احمدی‌نژاد شدیم. رفتار ما، کردار ما، عملکرد و تعرض ما به عدول خیلی از تفکرهای ما و کسان دیگر برموج سوار شدند و این موج بر ما چیره شد.

گزارش تصویری نشست  حزب مردم سالاری استان کهگیلویه وبویراحمد+عکس

اعتراض این دو خواهر که شعار ضد ولایت فقیه سردادند نتیجه عملکرد ضعیف ماست، ضد بسیج؟ ضد دین؟ ضد رهبر؟ برگردیم به خودمان. امنیت نباشد در شرایطی که قدرت سیاسی داریم حق صحبت نداریم و این شده اصلاح طلب و ضد امنیت. احمدی‌نژاد حضور و ظهورش به دلیل ماست، اما آمدن روحانی دلیلش او نبود. راه روحانی فرصتی دوباره، برای برگرداندن قطار به ریل جدید اتفاقات نوین است.
در سخنان رییس جمهور نکته مهمی بود:
مگر فقط باید چرخ هسته‌ای بچرخد؟ باید چرخ اقتصاد در زندگی بچرخد.
دانشگاه ما وقشر جوان آزادی می‌خواهند. روحانی و انتخاب این دولت، برای انتخاب یک مسیر متفاوت است. با حالت ارتجاء و واپسگرا فرق داریم.

به هر دیواری خوردیم ایست نکنیم. ما نظامی بر اصولی که قانون اساسی تعریف کرده داریم. برای قبول اصلاحطلبی باید این نظام را قبول داشته باشیم. اگر ضد ولایت فقیه باشم، ضد نظام اسلامم. ما اصلاح طلب هستیم چرا؟ هدف داریم، ایده داریم، منتخب مردمیم. ما باید بدانیم اگر اصلاح طلبیم تعدی به حقوق دیگران گناه است. حق ما و حق اصولگرا‌ها حق صحبت است و تعدی به آن گناه است، هم شرع می‌گوید و هم قانون اساسی، حتی اگر در منظر اخلاق و فکر گرفتن حق باشد هم گناه است.
۱۸۳ رای مثبت و ۱۳ رای منفی نتیجه‌اش انتخاب ما و کرسی خدمت به ملت ایران به چه حقی اجازه داریم با پول زور دیگران را کنار بزنیم؟

اصلاح طلب بلید به روز باشد. نباید با خاطره‌هامان زندگی کنیم. باید از مهلکه‌های پیش رو بگذریم. باید بدانیم اگر علاقه به تغییر نداریم فراموش می‌شویم. باید به دنبال تغییر و متناسب به شرایط تغییر کنیم. و هر کس نخواهد فراموش می‌شود. باید بپذیریم آن چیزی که جامعه را آشفته می‌کند و باعث سستی پایه‌های جامعه و عدم اعتماد است دروغ است. دروغ موجب شکلگیری ریا می‌شود. برای عزتمندی دروغ را از جامعه دور کنیم.

گزارش تصویری نشست  حزب مردم سالاری استان کهگیلویه وبویراحمد+عکس

ما برای ساختن دیوارهای متعدد به پل هم نیازمندیم. اگر پل نباشد در‌‌ همان دیوار‌ها محبوس می‌شویم. جهان در حال گذر است و سرعت بیشتر کاهنده را می‌بلعد. اگر غبطه نخوریم، پشت پا نزنیم، پیشرفت کنیم.
ما جماعتی هستیم که می‌گوید: «زنده باد مخالف من»

پیام استراتژی ایجاد اعتماد است. اصلاح طلبی یک شخص نیست حتی خاتمی، بلکه یک حرکت است. نگرش و آینده نگری، شعار اصلاح طلبی است و پیشبینی نباشد اصلاحطلبی رخ نخواهد داد.

هنوز در گچساران عده ای اصلاح طلبی را با من تاجگردون مساوی می دانند. این غلط است.
آنهایی که فکر می‌کنند اصلاح طلبی تهدید جامعه است در اشتباهند. آینده سیاسی ایران حساسترین شرایط سیاسی خود را دارد. بحث هسته‌ای دلواپسی و دلواپس بودن را رهبر عنوان نمود، دلسوزانه، تیزهوش و تیزبین. مجلس و موارد ملی را رصد می‌کند ما با حضور ایشان، جامعه‌ای بدون بن بست داریم. دوستان ما دلواپس نیستیم اما دلواپس یک نکته‌ایم، در موضوع هسته‌ای جامعه دو قطبی شود و اگر شود آیندگان از ما نمی‌گذرند. دلواپس دلواپسان هستیم نکند جامعه را به دو قطبی بودن بکشاند یک جامعه اسلامی باید دینی باشد، باید دین تبلور کند.

این نظام، این قانون اساسی و این رهبر این ظرفیت را دارد که فضای آزادی عقیده باشد. ما اعتقاد به حذف کسی نداریم، باید در این شرایط یک اتفاق بیفتد و می‌گویم اصلاح طلبی یک تفکر مقدس است.

/ 0 نظر / 57 بازدید